Friss a Szigetről

Nincs megjeleníthető elem

Videók a Szigetről

Nincs megjeleníthető elem

Uj "kabirbedi" Péter programajánlója

Nincs megjeleníthető elem

Program

Helyszín és időpont szerint



Keresés a fellépők között


A Csáp Géza az Index könyv-, zene- és ilyesmi blogja.

A Csáp Géza az Index könyv-,
zene- és ilyesmi blogja.

Kulcsszavak

afrika (5) ajánló (67) barcs (5) beleolvastunk (26) beszámoló (63) brit (28) demotop10 (11) demóverseny (41) esemény (28) fesztivál (15) fotó (5) francia (6) hiphop (4) hír (10) hülyeség (8) interjú (11) irodalom (39) ismeretterjesztő (5) japán (5) karácsony (8) képregény (8) koncert (80) könyv (154) könyvhét (4) könyvtop (6) krimi (4) lemez (5) link (12) magyar (88) metál (28) német (7) net (12) novella (7) orosz (5) pop (15) punk (8) rádió (4) regény (28) reggae (6) rock (40) sci-fi (10) ska (12) sziget (114) szigetvideó (9) tökéletes (9) történelem (24) újrakiadás (4) usa (51) üzlet (7) válogatás (10) vers (6) videó (15) zene (276)

Friss comment:com

Nincs megjeleníthető elem

Friss topikok

A kritikai nyilvánosság vége?

2006.06.30. 17:06 TonyCaviar

Fáber Ágoston az internetes nyilvánosság válságtüneteiről ír az eheti ÉSben. Vélekedése szerint, noha az internetes világháló elterjedése megváltoztatta életvitelünket, végső soron nem teremtette meg az áhított vélemény-demokráciát. Az off-line vitakultúra deficitje on-line is megjelenik: „Manapság a világhálón nem könnyű olyan fórumot találni, ahol a személyeskedő, prekoncepciókon, előítéleteken alapuló vita helyett racionális vitát folytathatunk.”
Érvelése szerint a racionális vitára épülő demokratikus nyilvánosságnak két fő ellenfele van: a reprezentatív nyilvánosság és a manipulatív nyilvánosság. A manipulatív nyilvánosságot főként a politika és a cégek, márkák világa nyomja – itt a kommunikáció valakinek a pénzügyi vagy hatalmi érdekeit szolgálja. Másrészről az iwiw-vel együtt a webes naplók mind a reprezentatív nyilvánosság szekerét tolják – ennek fő célja az önünneplés, a kritikátlan nárcizmus. Vannak azonban még védelmezői a kritikai nyilvánosságnak is – melyben egyenrangúak a kommunikáló felek – a hallgató fél bármikor beszélővé, a beszélő pedig hallgatóvá változhat. Példának a bontakozó LMV – Lehet Más a Világ - portált említi, de említhette volna CsápGézát is, nem?

A cikk hétfőtől olvasható online is, - addig pedig meg lehet venni az ÉS-t.

Szólj hozzá!

Címkék: lapszemle net

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása